Sośnierz jako trener reprezentacji Mołdawii w głosowaniu na czas

Sośnierz jako trener reprezentacji Mołdawii w głosowaniu na czas

User Photo
Markus

1 year
278 Views
Share
Want to watch this again later?
Sign in to add this video to a playlist. Login
0 0
Category:
Description:
Jeśli przyłapać Parlament Europejski, że raz powiedział TAK, a drugi raz NIE, to będzie się upierał, że w obu przypadkach miał rację. ;) Polski rząd został unurzany w błocie za nierespektowanie wyroków Trybunału, a rząd Mołdawii stracił unijne fundusze za to, że wyrok sądu respektował !

P. 4 tego sprowozdania stwierdza wyraźnie, że „unieważnienie wyboru Andreia Năstasego doprowadziło do zawieszenia przez UE wypłat w ramach pomocy makrofinansowej i pozostałych wypłat w ramach wsparcia budżetowego”. Unieważnienia wyboru dokonał Sąd Najwyższy Mołdawii, a Unia ukarała cały kraj za to, że rząd ten wyrok wykonał !

Przy okazji publikacji tego archiwalnego wystąpienia, chciałem przypomnieć moją interpelację w tej sprawie do p. Mogherini:
http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2018-004563_PL.html
Oraz jej odpowiedź, którą pozostawiam bez komentarza:
http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2018-004563-ASW_PL.html

Ja wiem, że się mówi, że kto pyta, nie błądzi. Ale... pozostawiam otwartym pytanie, czy do organów UE warto kierować jakiekolwiek interpelacje. Dowiedzieliście się czegoś ? Czy ktoś czuje się choć odrobinę mądrzejszy po przeczytaniu tej odpowiedzi ?

____________________
[TEKST WYSTĄPIENIA]:
Ja zwracam uwagę, że Mołdawia otrzymała od nas zalecenie adresowane do jej rządu, żeby nie przestrzegał prawa, żeby wbrew prawomocnemu wyrokowi Sądu Najwyższego uznał wyniki wyborów na mera Kiszyniowa. Jeśli, drodzy Mołdawianie, ktoś z was to ogląda i jesteście zadowoleni z takiej praworządności, w której zaleca się łamanie prawa, to zapraszamy do nas, dostaniecie tego jeszcze więcej. Ja spytałem panią Mogherini o to nieszczęsne orzeczenie, ona odpowiedziała mi na zasadzie, że no tak wezwaliśmy rząd do tego i niech rząd tak zrobi, no i co z tego, nie będziemy się przejmować jakimś tam prawem, praworządnością. Jeśli ktoś tam w Mołdawii miłuje praworządność i prawo i chciałby, żeby ono było stanowione w sposób porządny, to raczej powinien się zastanowić jeszcze raz, czy na pewno Mołdawia wybrała dobrą drogę [ubiegania się o przyjęcie do UE — przyp. własne]. Niech obejrzą głosowania z naszego Parlamentu i ich parlamentarzyści — przyszli europosłowie — niech już dzisiaj ćwiczą refleks na głosowanie, bo tutaj refleks jest podstawowym wymogiem dla parlamentarzystów.
____________________
Sprawozdanie w sprawie wdrożenia układu o stowarzyszeniu UE z Mołdawią
(2017/2281(INI))
Komisja Spraw Zagranicznych
Sprawozdawca: Petras Auštrevičius
http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/A-8-2018-0322_PL.html

Parlament Europejski
Strasburg, 13 XI AD 2018

Comments:

Comment
Up Next Autoplay
>