A tu specjalnie dla Was raport o stanie lasów w Wietnamie

A tu specjalnie dla Was raport o stanie lasów w Wietnamie

User Photo
Markus

1 year
758 Views
Share
Want to watch this again later?
Sign in to add this video to a playlist. Login
0 0
Category:
Description:
Ustawodawcze szaleństwo pod koniec kadencji spotęgowało się jeszcze bardziej. Długo wyczekiwane problemy, które zwykłym Europejczykom nie dają spać po nocach, nareszcie znajdują swoje ujście w kolejnych śmiałych, postępowych aktach naszego niestrudzonego Parlamentu.

Wydaje Ci się, że Unia Europejska nie ma nic do powiedzenia w sprawie importu drewna z Kongo do Wietnamu ? Nic bardziej mylnego. Napisaliśmy o tym rezolucję i dzielnie debatowaliśmy o nie przez godzinę. A co wystąpienie to mądrzejsze ! Świat nie ma tajemnic przed europosłami, na każdy temat potrafią się nie tylko wypowiedzieć, ale i rezolucję napisać i cały świat stanowczo pouczyć.

Teraz już wiecie, że warto na to płacić podatki. Gdyby nie Unia, to kto by się upominał o wietnamskie lasy ?

W ramach kuluarowych ciekawostek — w czasie tego wystąpienia próbował mi przeszkadzać poseł Bolek Junior. Wymieniliśmy kilka zdań po debacie. Okazuje się, że go nie rozbawiłem. Uznał, że niepotrzebnie jestem złośliwy. On przecież na pewno zna się na lasach w Wietnamie, więc musiał poczuć się urażony tym, że poddaję w wątpliwość jego kompetencje. Ale jestem pewien, że chociaż wdzięczni wyborcy na pewno mu tego nie zapomną. Myślę, że majowa kampania wyborcza powinna koncentrować się na takich właśnie tematach — niech kandydaci powiedzą, co zamierzają zrobić w sprawie zbiorów miodu w Paragwaju, problemu otyłości w USA, gołębi pocztowych i czarnych dziur.
____________________
[TEKST WYSTĄPIENIA]:
Cieszę się z tej rezolucji. Moi wyborcy w Polsce są bardzo zainteresowani sprawą lasów w Wietnamie. Ludzie w moim kraju takich debat słuchają z wypiekami na twarzach po prostu. Połowa jest za ograniczeniem kontyngentów z Kambodży, połowa jest przeciw, więc teraz z wypiekami na twarzy właśnie kibicują tej naszej debacie. To jest lepsze niż Liga Mistrzów. Naprawdę warto płacić podatki na ten Parlament.

Ale nie tylko wyborcy — umówmy się, nie ukrywajmy tego — cały świat nadstawia uszu, co Unia Europejska ma do powiedzenia w kolejnej swojej rezolucji. Cieszę się, że tu jest siedmiuset pięćdziesięciu takich mędrców, którzy na wszystkim się znają, na każdy temat mają coś mądrego do powiedzenia, nie ma dla nich ten świat żadnych tajemnic, nie mają w słownikach takiej frazy, jak „nie wiem”.

Zdaję sobie sprawę, że ja tutaj zaniżam poziom. Zdaję sobie sprawę, że mogę tylko świecić światłem odbitym od Państwa, ale mimo to cieszę się z takiej możliwości.

Jest jedna prośba — zbiory miodu w Paragwaju — polscy wyborcy na ten temat bardzo czekają. Nie udało się w tej sesji, mam nadzieję że w kolejnej się uda. Tak że brawo ! Idziemy do przodu ! Liczę na to ! Ciśniemy ! Super.


ZALECENIE w sprawie projektu decyzji Rady w sprawie zawarcia umowy o dobrowolnym partnerstwie dotyczącej egzekwowania prawa, zarządzania i handlu w dziedzinie leśnictwa między Unią Europejską a Socjalistyczną Republiką Wietnamu
(10861/2018 – C8-0445/2018 – 2018/0272(NLE))

Komisja Handlu Międzynarodowego
Sprawozdawczyni: Heidi Hautala
http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/A-8-2019-0083_PL.html

Parlament Europejski
Strasburg, 11 III AD 2019

Comments:

Comment
Up Next Autoplay
>