Sośnierz o komunistach w Parlamencie Europejskim

Sośnierz o komunistach w Parlamencie Europejskim

User Photo
Markus

1 year
412 Views
Share
Want to watch this again later?
Sign in to add this video to a playlist. Login
0 0
Category:
Description:
Nie, nie było żadnej debaty o Żołnierzach Wyklętych. To moje jednominutowe oświadczenie na temat dowolny. Dzień pamięci obchodzimy 1 marca, ale to pierwszy dostępny termin, kiedy mogłem o tym coś powiedzieć.

[TEKST WYSTĄPIENIA]:

Pierwszego marca obchodziliśmy w Polsce Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Byli to żołnierze polskiego podziemia, którzy walczyli najpierw z okupacją nazistowską, a potem przez wiele lat jeszcze po wojnie stawiali opór reżimowi komunistycznemu narzuconemu nam przez Sowietów, i przypłacili to najczęściej życiem.

W tym kontekście chciałbym powiedzieć, że jest mi strasznie wstyd, że w naszym parlamencie komunizm ciągle jest traktowany na poważnie.

W XXI w., kiedy już dawno po wojnie narodowy socjalizm postawiono poza obiegiem, poza marginesem życia politycznego, komunizm ciągle traktuje się poważnie i przedstawiciele partii komunistycznej siedzą na tej sali i bezwstydnie zasiadają, nie gdzieś jako wyrzutki społeczne tylko jako przedstawiciele dużej grupy politycznej.

Takim ludziom nie powinno się podawać ręki, a tymczasem są tutaj normalnie szanowani. To obraża pamięć naszych przodków, którzy z komunistami walczyli. Niektórzy byli ofiarami najbardziej zbrodniczego systemu, najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach ludzkości, jakim jest komunizm.

Parlament Europejski
Strasburg, 11 III AD 2019

Comments:

Comment
Up Next Autoplay
>