Dobromir Sośnierz — domena .eu tylko w słusznej sprawie

Dobromir Sośnierz — domena .eu tylko w słusznej sprawie

User Photo
Markus

1 year
235 Views
Share
Want to watch this again later?
Sign in to add this video to a playlist. Login
0 0
Category:
Description:
Nie ma w Unii rzeczy, do której nie dorobilibyśmy swojej ideologii. Domena .eu jest więc teraz ważnym składnikiem europejskiej tożsamości, a nie tylko dwoma literkami na końcu adresu i nie można pozwolić, żeby ktoś kto nie kocha Unii trzymał pod takim pięknym adresem jakieś szkaradne treści. Szczególnie zaciekawiła mnie promocja wielojęzyczności — ciekawe na ile języków trzeba teraz będzie przetłumaczyć stronę, żeby móc godnie dźwigać brzemię unijnej domeny... ?
_____________________
[TEKST WYSTĄPIENIA] To sprawozdanie jest przykładem tego, że Unia Europejska ideologizuje wszystko, czym się zajmie. Nawet głupie dwie literki na końcu domeny potrafi ubrać w jakieś nieprawdopodobne stwierdzenia o ochronie europejskiej tożsamości. Chce uzależniać to od promowania wartości unijnych. Jestem pewien, że nawet jakbyśmy tu o ziemniakach debatowali, to by się okazało, że ziemniak może być narzędziem europejskiej tożsamości i promocji unijnych wartości. Uzależnianie tego, czy ktoś może kupować domenę, od tego, czy tu mieszka, czy nie, czy wyznaje wartości i czy domena będzie służyła wielojęzyczności, jest po prostu żałosne. Znaczy, że jak nie będzie przetłumaczona na ileś języków, to być może nie będzie możliwe wykupienie takiej domeny czy będzie ona odbierana? Naprawdę, jest to wszystko tak smutne, że aż śmieszne, a może tak śmieszne, że aż smutne. Głosowałem przeciwko temu.
_____________________
Sprawozdanie w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wdrażania i funkcjonowania domeny najwyższego poziomu .eu
(COM(2018)0231 – C8-0170/2018 – 2018/0110(COD))
Sprawozdawca: Fredrick Federley
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=REPORT&reference=A8-2018-0394&language=PL

Parlament Europejski
Bruksela, 31 I AD 2019

Comments:

Comment
Up Next Autoplay
>